Advert

Kocaeli’nin İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Kandıra’da açılması için start verilen "Millet Kıraathanesi"nin yoğun ilgi görmesi bekleniyor

Kocaeli’nin İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya
Kocaeli’nin İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Kandıra’da açılması için start verilen "Millet Kıraathanesi"nin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Kocaeli’de ikinci olma özelliği taşıyor.

Kandıra Belediyesi tarafından yakın zamanda ilçeye kazandırılan Namazgah Kültür Merkezi’nde yaklaşık 320 metrekare alan üzerine kurulma hazırlıkları devam eden kıraathane, Kocaeli’de ikinci olma özelliği taşıyor.

Yediden yetmişe her kesimden vatandaşın uğrak noktası haline gelen Namazgah Mesire Alanı ve Kültür Merkezinde hazırlık çalışmaları devam eden kıraathanede, kütüphane, dinlenme alanları, internet ve  bilgisayar odası yer alacak.

Kitap okumak için gelenlere görevliler tarafından ücretsiz  çay ve kek ikramında bulunulacak.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptığı açıklamada, ‘’eksikliğini gördüğümüz kıraathaneyi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda kısa sürede planlamasını yapıp ilçemize kazandırma kararı aldık’’ dedi.

Topluma Faydası Oldukça Fazla

Başkan Köken her yerde kurulma çalışmaları devam eden Millet Kıraathanelerinin topluma faydalarının ölçülemeyecek derecede çok olduğunu vurguladı.

"Halkımız bir taraftan ilgi duyduğu alana ilişkin kitapları, dergileri okurken, bir taraftan da personelimiz ikramlarda bulunacak’’ diyen Köken ‘’hakikaten Kandıra’da ciddi bir eksiklik dolduruluyor. Özellikle ülke insanımızın okumaya karşı bakışı herkesin malumu.  Özellikle de Kandıra ilçemizde kitap okuma oranlarımızın oldukça düşük olduğunu biliyoruz . Bu nedenle okumayla ilgili ciddi çalışmalar yapılması gerekiyor. Kıraathane sayesinde okuma oranlarına ciddi bir katkı sağlanabileceğini düşündük. Kitap okumayı özendirmek anlamında da arkadaşlarımızla ciddi uğraş içerisindeyiz, bu uğraşlarımız bundan sonrada artarak devam edecektir."dedi.

Kocaeli’nin İkinci Millet Kıraathanesi Kandıra’ya
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor