Advert

Bayramda Rövanş Maçında Kazanan Karagöllü

Kandıra’nın Çakırcaali Kocabayramlar Köyü ile Karagöllü Köyü Ramazan Bayramının da yeşil sahalarda tekrar birbirlerinin rakipleri oldular

Bayramda Rövanş Maçında Kazanan Karagöllü
Bayramda Rövanş Maçında Kazanan Karagöllü Admin

Kandıra’nın Çakırcaali Kocabayramlar Köyü ile Karagöllü Köyü Ramazan Bayramının da yeşil sahalarda tekrar birbirlerinin rakipleri oldular. Çakırcaali Kocabayramlar ve Karagöllü köyünden gelen birçok taraftar maçı şenlik havasına çevirirken mücadeleyi Karagöllü Köyü zorlu rakibi Kocabayramlar Köyü karşısında 6-3 kazanmayı başardı.

Geçen sene de Ramazan ve Kurban Bayramlarında karşı karşı gelen iki köy arasındaki rekabetini artırdı. Hem futbol heyecanın yaşandığı hem de iki köy halkının bayramlaştığı bu güzel akşam, birbirinden güzel gollere sahne olurken izleyen herkesin hafızalarında güzel bir bayram hatırası olarak yer edindi.

Kocabayramlar: 3 Karagöllü : 6

Kocabayramlar Kadro: Ayhan Koca(Kaptan), Özcan Özkul, Ercüment Uğur Yüncüoğlu, Furkan Ergün, Erkan Bayram, Berkalp Talha Baykara, Çağrı Başaran

Goller: Özcan Özkul(2), Çağrı Başaran(1)

Karagöllü Kadro: Mücahit Baştan(Kaptan), Gürkan Zeyren, Furkan Zeyren, Beytullah Zeyren, Salih Çetin, Mert Karataş, Ensar Daş

Goller: Gürkan Zeyren(2), Salih Çetin(1), Mücahit Baştan(2)

Maç Analizi;

Orta saha mücadelesi halinde geçen ilk dakikalarda iki takımda rakip kaleye gidemezken gol perdesini açan Karagöllü’den Gürkan oldu. İlk golün ardından daha özgüvenli oynayan Karagöllü karşısında aynı tempoya ayak uyduramayan Kocabayramlar çok geçmeden ikinci golü kalesinde görse de atılan uzun topta defansın arkasına iyi sarkan Özcan takımı Kocabayramlar adına golü atarak takımının oyuna dönmesini sağladı. Defansta diri ve hatasız oynayan Karagöllü ilk yarı kalesini iyi kapıtırken hücümda ilk yarı bitmeden farkı ikiye çıkardı ve 3-1 skor üstünlüğüyle ilk yarıyı bitirdi. İlk yarı istediğini ortaya koyamayan beklentilerin altında futbol oynayan Kocabayramlar için devre arası taraftarlarının desteğiyle yeniden umutların yeşerdiği dakikalardı.

İkinci yarının başlamasıyla değişen sadece kaleler değildi.Kocabayramlar için olumsuz şeylerin değiştiği bu dakikalarda Özcan Özkul’un kendisinin ve takımının ikinci golünü atması adeta maçı yeniden başlattı. Tribünlerin de maça ortak olmasıyla maç atmosferi iyice ısınmıştı. Dengeli giden maçta dengeyi bozan ve ağları 4. kez sarsan Karagöllü takımı Salih Çetin’le farkı tekrar ikiye çıkararak psikolojik üstünlüğü eline aldı. Kocabayramlar takımında bu dakikadan sonra daha ofansif oynamaya çalışan Furkan ve Ercüment ikilisi ile birlikte defanstan Erkan da ileri çıkıp riskler alınmasına rağmen ataklar golle sonuçlanmadı. Karagöllü ise yakaladığı birçok fırsatı cömertçe harcadı. Kocabayramlar takımı kaptanı Ayhan Koca’nın tecrübesiyle birçok atağı keserken Karagöllüde Furkan ve Gürkan kardeşler Kocabayramlar defansını oldukça yıprattı. Kocabayramlarda kasvetli havayı dağıtan Çağrı’nın kendi sahasından topu alıp rakip sahaya çalımlarla içeri girerek uzaktan attığı muhteşem gol oldu. Daha da çekişmeli hale gelen maçta Karagöllüde Kaptan Mücahit’in organize ettiği Karagöllü defansı hata yapmayınca son dakikalarda da iyi oynayarak iki gol daha bulunca maçı 6-3 kazandı. Kocabayramlar kalecisi Berkalp kalede güven verip iyi kurtarışlara imza atsada rakibi Beytullah Zeyren’den daha az gol yemeyi başaramadı.

Bir tarafın kazandığı bir tarafın ise kaybettiği maçta her şeyden önce tabi ki ve her zaman asıl kazanan dostluk oldu. İki takımda çok başarılı bir şekilde yeşil sahada mücadelelerini vererek herkese bayramda güzel bir futbol akşamı hediye etti.

Bayramda Rövanş Maçında Kazanan Karagöllü
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor