Advert

“Haddini aşanlarla aynı safta değiliz”

Kentin önemli derneklerinden kısa adı İZKANDER olan İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği basın açıklamasında bulundu.

“Haddini aşanlarla aynı safta değiliz”
“Haddini aşanlarla aynı safta değiliz” Admin

Kentin önemli derneklerinden kısa adı İZKANDER olan İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği basın açıklamasında bulundu.

Siyasi partilerin 24 Haziran seçimleri için açıkladığı listelerin ardından kentte ve manavlarda sular durulmamıştı. Ancak İZKANDER yaptığı açıklamada sivil toplum kuruluşu olmanın ötesine geçerek siyasi partilerin ilçe teşkilatı gibi davrananlarla, manavların temsilde adalet mücadelesini kendi çıkarlarına kullanarak bu gün iktidar ile manavları düşman haline getirmeye çalışanlarla aynı safta olmadıklarını ve bu oyunlara gelmeyeceklerini açıkladı.

Ayrıca açıklamanın sonunda da aşırıya kaçan ve farklı hesapların ve siyasi yapıların gölgesi haline gelen, siyasi söylemlerin uç noktalara taşındığı ve birlik amacının dışına çıkılan hiç bir platform ve hiç bir oluşumla da bağlarının kalmadığını açıklayan İzkander, kurumsallıkların korunması gerektiğini, ülke ve kent menfaatlerinin herşeyden önce geldiğini, kentte kavga ortamı oluşturanlarla yan yana olmadıklarını dile getirdi.

İŞTE O AÇIKLAMA;

Sular ne zaman bulansa birileri Manavlar üzerinde hesaplar ve planlar yapıyor, siyasetlerine malzeme yapmaya çalışıyor, huzur kaçırıyor ve kendi bireysel emelleri uğruna söz sarf etmekten geri durmuyor. İzkander 1999’da KANÇEVDER olarak kurulmuş ve bu kentin bir asli unsuru olarak tam 19 senedir kente ve kent insanına hizmet etmektedir. İzkander şehrin her köşesinde iz bırakmış, gerek yönetim organlarından gerek de kurullarından yüzlerde insan gelip geçmiş her biri ayrı bir değer ve emek bırakmıştır. Asla şahısların elinde olmamış, top yekün bir şehrin kalbi, sesi olmuştur. Binlerce üyesi olan, Ana kademesi, gençlik kolları, kadın kollarıyla tek derdi kente hizmet etmek olan bu dernek bugünden sonra da aynı yerde duruşunu koruyarak yoluna devam edecektir.

KURUMSALLIKLAR HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Siyaset ve siyasetçiler gelip geçici, isimler ve şahıslar güne dairdir. Ancak bu dernek bir zamanlar açıklamamızda da dile getirdiğimiz gibi “Kimsenin tek elinde değildir.” Olmayacaktır. Kalıcı olan temsil ettiğimiz kitleler ve kurumlardır. Kalıcı olan fikirler, hedeer, misyonlar ve hizmettir.

SİYASİ MALZEME HALİNE GELDİLER

Sivil toplum kuruluşları siyasete malzeme olmazlar. Halkın taleplerini iletirler. Gereken açıklamalı yaparlar. Sitem de ederler. Talep de ederler. Demokrasinin doğadıdır. Ancak kavganın tarafı haline gelmezler. Ülkemiz kritik bir seçime giderken bu gün kavga ve ayrıştırma beklentisi içinde olanlarla ve buna malzeme olan bir kaç tabelasızla da İZKANDER asla yan yana değildir. Manavların kamuoyu fısıltılarını da kullanarak kentte manav kardeşlerimizi yaralamak ve kan kaybına uğratmak da kimsenin haddine değildir.

HER ŞEYİ YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ

Bu gün net bir şekilde dernek olarak bir sivil toplum kuruşunun yapacağı her şeyi yaptığımıza inanıyoruz. Bundan sonrası için bir kavga, gürültü, restleşme, beklentisi olanlara açıkça söylüyoruz ki ; hüsrandadırlar. Hiç bir siyasi partiye yönelik de tabanımıza ve temsil ettiğimiz kitlelere bir çağrımız olmayacaktır.

DERNEKÇİLİK BU MUDUR?

Bu gün birileri manav kelimesini kullanarak iktidarla kavga etme hevesine, herhangi bir siyasi partinin oy oranını yükseltme hevasına kapılıyorlar. Ne yaptıklarını bilmeden yine “manav” kelimesini kullanarak adeta freni patlamış bi kamyon edasıyla savruluyorlar. Dernekçilik bu mudur ? Bu kentin yerlileri bu küçük hesaplarla mı yönetiliyor ? Sivil toplumun doğası bu mudur ? Açıklaması nedir ? İzahatı nedir ?

DURUŞUMUZ ÜLKENİN BEKASINDAN YANA

Bu gün haddini bilmeden İzkander’in bu kente kattığı değeri sorgulayanlar ve ülkenin en kritik seçimler de İzkander’i hedef tahtasına koyarak kavgaya sürüklemeye çalışanlara da verecek primiz yoktur. Duruşumuz da bellidir. İlla bir taraf olunacaksa da Safımız bellidir. Bizim derimiz ülkemiz ve kentimizdir.

AŞIRIYA KAÇAN HİÇ BİR OLUŞUMLA BAĞIMIZ KALMAMIŞTIR

Sivil toplum kuruluşlarını ve birlikteliklerini siyasi beklentilerine ve nefislerine malzeme yapanlarla yıllardır kentin derneği olarak herkese eşit mesafesini koruyan İzkander’in aynı safta yer alması mümkün değildir. Bu sebeple de siyasetin göbeğine düşmüş, birlik ve beraberlik amacından çıkarak farklı hesapların gölgesinde kalmış birilerinin “sözcüsü” haline gelmiş ve adeta herhangi bir siyasi partinin ilçe teşkilatı edasıyla taraf haline gelerek sivil toplum onurunu kaybetmiş hiç bir Platformla ve hiç bir oluşumla da bu gün itibariyle bağımız kalmamıştır.

DÜŞMANLIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Manavların gönül kırgınlığını kullanarak iktidar ile manavları düşman haline getirmeye çalışanlara, siyasi kaos ve kavga beklentilerine girenler ve üzerimize operasyon yapanlara da verecek primimiz yoktur. Tekraren ; “İZMİTTE ÖNDER İZKANDER” diyoruz. Yine tekraren ; İZKANDER olarak dim dik yolumuza ve yürüyüşümüze devam edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. BU KENT BİZİM, HEPİMİZİN Dün gider, gün kalır. Yel gider, yer kalır. Herşey gider bizler yine aynı yerimizde kalırız. Bu kent hepimizindir. Bu paydada buluşan herkes de bizim hemşehrimizdir. Bu kentin yarınları, bu günlerden güzel olacaktır ve olmalıdır. Bu sebeple tek ortak paydamız kentimiz ve ülkemizdir diyoruz.

 

Tüm kentimizde de ortak bir çağrıda bulunuyor ve farklı hesaplar içine girmeden ortak paydalarda buluşalım diyoruz.

HABER : www.enkocaeli.com

İZKANDER HÜSEYİN ÖZ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor