Advert

Başkan Ünal Köken’den Kardeşlik İftarı

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen 'Kardeşlik İftarı' Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Başkan Ünal Köken’den Kardeşlik İftarı
Başkan Ünal Köken’den Kardeşlik İftarı Admin

“Başkan Ünal Köken’den Kardeşlik İftarı”

 

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen 'Kardeşlik İftarı' Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Düzenlenen iftarda Başkan Ünal Köken’e eşi Elif Köken, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Programdaki konuşmasında ramazanın manevi iklimi açısından diğer aylardan farklı olduğunu ifade eden Başkan Ünal Köken, “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır" diyen yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu yüzden yetimler bu toplumun bir parçasıdır ve koruyup sahip çıkılması gerekir. Bu akşam burada olmanın onurunu yaşarken, bize emanet olan yavrularımız için üzerimize düşen sorumlulukların bilincindeyiz dedi.

Başkan Ünal Köken; “Tüm yetim yavrularla tek tek ilgilendi”

İftar programına katılan misafirleriyle tek tek sohbet ederek dertlerini dinleyen Başkan Ünal Köken, toplum olarak birlikte yaşamanın ve paylaşmanın önemini daha iyi anladığımız, birliktelik ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayını yetim kardeşlerimizle paylaşmanın huzuru içinde olduklarını vurguladı. Onların her sıkıntısında en büyük destekçileri olacağız diyen Başkan Köken,  yavrularımızın eğitim hayatlarında başarılı olmaları için de her türlü yardıma hazır olduklarının vurgusunu yaptı.

“Belediye olarak yaptığımız iftarların en önemlisi”

Hemşehrileriyle birlikte iftar açan Başkan Köken, yetim yavrularımız için düzenlenen iftar programının belediye olarak yapılan en önemli iftar programı olduğunu belirttiği sözlerine "Yetimlerimizle iftar yapmak, beraber olmak, yetimlerimizin başını okşamak, onları anmak büyük sevaplardan bir tanesi. Yine böyle bir programla bir araya gelmekte Ramazan ayının feyzinden faydalanmak açısında da  ayrıca önemli olmuştur dedi.

Başkan Köken, en hayırlı işin, yetim yavrularımız sıkıntıya düşmeden onlara sahip çıkmak ve topluma kazandırılmış bir fert olarak yetiştirmektir diyerek bu programları Belediyeler olarak artırmak ve Sosyal Belediyecilik adına da farklı ivmeler kazanarak  yolumuza devam etmemiz gerekir" şeklinde konuştu.

Böylesi anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesini sağlayan Başkan Ünal Köken’e teşekkürlerini ileten misafirler, yalnız olmadıklarını ve her zaman çalacakları bir kapının olduğunu hissettiklerini belirtti. Konuklar,  toplum olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu dönemlerde gerçekleştirilen iftar programının bu anlamda huzur verdiğini de sözlerine eklediler.

Başkan Ünal Köken’den Kardeşlik İftarı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor