Advert

KANDIRALI ÖĞRENCİLERE “SU HAYATTIR” EĞİTİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında; suyun önemi, tasarruflu kullanımı ve çevre bilincinin geliştirilmesi için öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

KANDIRALI ÖĞRENCİLERE “SU HAYATTIR” EĞİTİMİ
KANDIRALI ÖĞRENCİLERE “SU HAYATTIR” EĞİTİMİ Admin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında; suyun önemi, tasarruflu kullanımı ve çevre bilincinin geliştirilmesi için öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor. İSU Genel Müdürlüğü ve Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programda, Kandıralı 5. Sınıf öğrencilerine “Su Hayattır” eğitimi verildi. Eğitim Programında, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık; İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ve İSU yöneticileri katıldı.
 
5 OKULDAN 255 ÖĞRENCİ KATILDI
Suyun her geçen gün değer kazandığı  dünyamızda, gelecek nesillere daha güzel bir yaşam ve çevre bırakmak için eğitimin önemi tartışılmaz. İSU Genel Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü: Genç nesillere, suyun ve çevrenin önemini daha iyi anlatabilmek amacıyla, Kocaeli genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Kandıra ilçesindeki ‘’Prof. Turan Güneş Kültür Merkezinde’’ gerçekleştirilen eğitim programı ile  5 okuldan 255 öğrenciye “Su Hayattır” eğitimi verildi.
 
SAĞLIK;”ÇOCUKLAR SUYU MUSLUKTAN İÇİN”
İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, konuşmasında, öğrencilere; ‘’Suyunuzu Musluktan İçin’’ telkininde bulundu. Sağlık,” çocuklar, evinizde musluktan akan suyunuzu gönül rahatlığıyla içebilmeniz için her ay düzenli olarak birçok farklı noktadan numuneler alarak kontrol ediyoruz . Suyunuzu musluktan içerek  annelerinize ve babalarınıza suyu musluktan içmeleri için örnek olun, musluktan akan su, pet şişeler ve damacanalardaki sulardan çok daha kaliteli ”diyen Sağlık, ayrıca kıt su kaynaklarımızın tasarruflu kullanımı için çocuklara tavsiyelerde bulundu.
 
ÜNAL KÖKEN;” SUYU TASARRUFLU KULLANALIM”
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, çocuklara; “Suyun tasarruflu kullanılması çok önemli anne babalarınızı bu konuda uyarın. Kandıralı gençlerimiz bu konuda oldukça  duyarlıdır bunu biliyorum” şeklinde konuştu. Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ise; Suyun barajdan musluğumuza gelene kadar birçok aşamadan geçtiğini ve bu kaliteli suyu bize ulaştırmak için emek harcayan herkese minnet duyduklarını söyledi.
 
TİYATRO GÖSTERİSİ İLE EĞLENİLDİ
Programın sonunda  öğrencilere, çevre bilinci ve suyu tasarruflu kullanmanın akılda kalması için eğlenceli bir  tiyatro gösterisi yapıldı. Öğrencilerin  de katılım sağladığı doğaçlama tiyatro gösterisinde, bir yandan bilgiler paylaşıldı bir yandan da öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi sağlandı. Tiyatro oyununun sergilenmesinin ardından okullardan gelen temsilcilere “Su Medeniyeti” kitabı hediye edildi.

ALİ SAĞLIK İSU SU HAYATTIR ÜNAL KÖKEN MEHMET ÜNAL İHSAN ÖZKAN HAKAN KOCATÜRK
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor