Advert

Kandıra Myo Öğrencilerin Etkinliği Büyük İlgi Gördü

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencilerinin projesi olan “Sincap Fındık ile oyun oynamaya hazır mısınız?” etkinliği Kandıra Zafer İlkokulunda gerçekleşti.

Kandıra Myo Öğrencilerin Etkinliği Büyük İlgi Gördü
Kandıra Myo Öğrencilerin Etkinliği Büyük İlgi Gördü Admin

Kandıra Myo Öğrencilerin Etkinliği Büyük İlgi Gördü.

 

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencilerinin projesi olan “Sincap Fındık ile oyun oynamaya hazır mısınız?”  etkinliği Kandıra Zafer İlkokulunda gerçekleşti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması, gelecek kuşaklara taşınması, geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, hayat boyu öğrenme amacıyla yola çıkan Kandıra MYO öğrencilerinin etkinliği İlkokul öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

ÇOCUKLAR TÜM HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ.

Coşkuyla başlayan Çocuk Oyunları mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, sesiz sinema, kelime avı, yetenek avcısı, körebe, kutu kutu pense,nesne tahmini, sandalye kapmaca  görüntülere sahne olan programda çocuklar tüm hünerlerini sergileyerek kıyasıya mücadele etti.

 

İŞARET DİLİNDE İSTİKLAL MARŞIMIZ

Yetenek avcısı oyununda çocuklar çeşitli dallarda yeteneklerini sergiledi.  İşaret dilinde istiklal Marşımızı söyleyen Zafer ilkokulu 4.sınıf öğrencileri birinci geldi.

 

“ÇOCUKLAR SAATLERCE BİLGİSAYAR BAŞINDA”

Kandıra MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Yusuf Ceylan, Hülya Çelen,Beyza Köroğlu, Rümeysa Aydoğdu,Beyza Kara açıklamalarında;  Teknoloji, oyun şekillerimizi de değiştirdi. Eskiden sokaklarda koşup zıplayan çocukların yerine artık evlerinde saatlerce bilgisayar başında ya da ellerinde tabletlerle oturup beden gücü harcamadan oyun oynayan çocuklar görüyoruz. Teknolojiye olan bağlılık bizleri hapsetmiş durumda İnternetteki oyunlar  sokaktaki  oyunların unutulmasına  sebep olmuş ve sokaktaki çocuk sayısı geçmiş zamanlara göre azalma göstermiştir.Bizim burada bulunma amacımız sizlere geçmişteki unutulan oyunları öğreterek ve oynayarak hatırlatmaktır dediler.

Kandıra Myo Öğrencilerin Etkinliği Büyük İlgi Gördü
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor