Advert

Namazgah Kültür Merkezi 3000 Kişilik İftar Programı İle Açıldı

Kandıra’mız Namazgah Kültür Merkezi ve Tema Park Mesire Alanına Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen 3Bin kişilik iftar programı ile kavuştu

Namazgah Kültür Merkezi 3000 Kişilik İftar Programı İle Açıldı
Namazgah Kültür Merkezi 3000 Kişilik İftar Programı İle Açıldı Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Kandıra’mız Namazgah Kültür Merkezi ve Tema Park Mesire Alanına Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen 3Bin kişilik iftar programı ile kavuştu.

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı Namazgâh Kültür Merkezi ile Tematik Parkın tanıtım programı ile iftar programına katıldı. Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve KEFEK Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in yanı sıra ilçe sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği tanıtım programında konuşan Karaosmanoğlu, “Dünyada dökülen kan bizi üzüyor. Bu kan da en çok İslam coğrafyasında akıyor. Sadece kendilerini düşünen Batı medeniyetinin aksine bizim medeniyetimiz şefkat ve merhamet medeniyetidir. Biz insanlığa rehber ve model olmaya devam edeceğiz” dedi.

“DOĞALGAZIMIZI GETİRDİK, SU PROBLEMİMİZİ ÇÖZDÜK” 
Kandıra Namazgâh mesire alanında inşa edilen Kültür Merkezi’nin ilçeye kazandırılmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize, bakanlarımıza ve milletvekillerimize rabbim kolaylıklar versin. Kandıra ilçemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Ancak 2004 yılının Temmuz ayında buraya geldiğimde Namazgah Deresi’nin içler acısı halini hala aklımdan çıkmıyor. Kandıra’nın kanalizasyonu ve tüm pislikler bu dereye akıyordu. Derhal projemizi yaparak deremizi bugünkü haline taşıdık. Doğalgazımızı getirdik, su problemimizi çözdük. Barajımızı ve arıtma tesislerimizi yaptık ve Kandıra ilçemizin tüm ihtiyaçlarını karşıladık. İşte bu projeleri yaparken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizin yanında olmasaydı bu hizmetler inanın yapılamazdı” şeklinde konuştu.

“ALLAH’IN İZİYLE CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ” 
700 kişi kapasiteli düğün salonu, konferans salonu, sinema salonu, kütüphane, hamam, öğrenci bilişim merkezi gibi birçok sosyal donatı alanını içinde barındıran kültür merkezi çevresinde çocuk oyun alanları, pergoleler, yürüyüş yolları, ve geniş kapsamlı otopark da bulunmasının önemine dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “16 yıl önce AK Parti kurulmasaydı bu hizmetlerin onda birini yapamazdık” ifadelerini de sarf etti. Rabbim Cumhurbaşkanımızdan razı olsun diyen Karaosmanoğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Cumhurbaşkanımıza Rabbim sağlık ve sıhhat versin. Kendisine düşen görevi yerine getiriyor. Gece gündüz demeden çalışıyor. 24 Haziran’da bize düşen görevde bayrağımız için, onurumuz için, birlik ve beraberliğimiz için Allah’ın iziyle Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. Kandıra ilçemize bu konuda şahsen güveniyorum. İlçeler arası yarışta Cumhurbaşkanıma destek noktasında Kandıra ilçemiz Kocaeli’de ki diğer ilçeleri arasında birinci olacağına da inanıyorum. Bugün açtığımız Namazgâh Kültür Merkezimi ve parkımız hayırlı uğurlu olsun.”

AÇILIŞI YAPILDI
Programda konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise Namazgâh Kültür Merkezi ile Tematik Parkı kentin önemli bir ihtiyacını gidereceğini ifade ederek” Bizler vatandaşlarımızın refahı ve mutluluğu için hizmet üretiyoruz. Sizlerin kent içinde daha huzurlu yaşaması bizlerin iyi hizmetler yaptığımızı ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyesi Balkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da destekleriyle kentte artık vatandaşlarımız daha huzurlu. Bu doğrultuda çalışmalarımızı daha da artırarak sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından iftar yemeği ve Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Namazgah Kültür Merkezi ve Tema Park Mesire Alanının açılışından sonra sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda buluna  Kandıra belediye başkanı Ünal Köken ; "Kandıra Belediyesi olarak projelendirdiğimiz Namazgah Kültür Merkezimizin açılışını aile olarak gördüğümüz ve o samimiyeti hissettiğimiz hemşehrilerimizle birlikte gerçekleştirdik. 
Şehri Ramazanın bereketi ve huzuruyla kurduğumuz iftar sofralarında birlik beraberlik ve hizmete sunduğumuz projemizin gururunu hissettik. 
İlçemize her geçen gün büyük yenilikler katmayı sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımıza Namazgah Kültür Merkezi ve Tema Park Mesire Alanımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin" mesajı yayınladı.

Namazgah kültür merkezi açılışına çok yoğun bir katılım sağlandı. iftar programı ve açılış programına katılan Kandıralılar Tema Park'a hayran kaldılar. Özellikle hemşerimiz Kartepe belediyesi çalışanı Şadi Akdoğan'ın dron ile çektiği görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı.

Şadi Akdoğan'ın kamerasından çekilen görüntüleri foto galerimizde bulabilirsiniz. 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor