Advert

Ak Parti Milletvekili Adayları Açıklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi de milletvekili aday listelerini açıkladı.

Ak Parti Milletvekili Adayları Açıklandı
Ak Parti Milletvekili Adayları Açıklandı Admin

Adalet ve Kalkınma Partisi de milletvekili aday listelerini açıkladı.

İlimizde toplam 108 aday adayı bulunan AK Parti’de listeye girecek isimler belli oldu. Kocaeli’den hali hazırda 7 milletvekili bulunan AK Parti, mevcut isimlerden sadece Zeki Aygün’ü yeniden aday göstermedi.

FİKRİ IŞIK YENİDEN

Üç dönemi dolmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yeniden aday adaylığı başvurusunda bulunan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yeniden listede olması şaşkınlığa neden olurken, MKYK üyesi Zeki Aygün’ün Cumhurbaşkanı tarafından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu.

İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- Fikri Işık

2- İlyas Şeker

3- Radiye Sezer Katırcıoğlu

4- Mehmet Akif Yılmaz

5- Sami Çakır

6- Cemil Yaman

7- Emine Zeybek

8- Hakan Höbek

9- Ufuk Ekinci

10- Osman Tüfekçi

11- Elifnur Bayram

12- Enver Zengin

13- Hayrettin Deniz 

RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU KİMDİR?

Radiye Sezer Katırcıoğlu, 1965 Malatya doğumlu. Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü okudu. Evli ve iki çocuk annesi. AK Parti İl Kadın kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 3 dönemde Kadın Kolları Genel Merkezi MYK üyeliği yaptı. Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile Gençlik Merkezi Sosyal Projeler Birimi Uzmanlığı yapıyor. Katırcıoğlu, 7 Haziran seçimlerinde ikinci sıradan AK Parti milletvekilliğine

CEMİL YAMAN KİMDİR?

1970 yılında Ağrı’nın Hamur ilçesinde dünyaya gelen Cemil Yaman, 1975 yılında ailesiyle beraber Kocaeli Dilovası‘na yerleşmiş ve eğitimine burada tamamlamıştır. Fazilet Partisi ile siyaset hayatına atılmış ve Fazilet Partisi Dilovası Belde Teşkilatı Siyasi İşler Başkanlığı görevinde yer almıştır. 1999 yılında Dilovası ‘ndan ayrılarak Gebze Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü olarak devam etmiştir. 2001 yılında Fazilet Partisinin kapatılmasıyla Ak Parti ile yoluna devam etmiş ve Dilovası Belde Teşkilatlanma ve Partinin Kurucu Siyasi İşler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 2009 yılında yapılan seçimlerde Ak Parti’den Dilovası Belediye Başkanı seçildi. Son olarak İzmit Belediyesi’nde danışmanlık yapıyordu.

MEHMET AKİF YILMAZ KİMDİR?

1975 Ankara doğumlu. İlkokulu Kazım Karabekir İlkokulunda okudu. Orta ve Liseyi İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde doktora yapıyor. Yılmaz evli 2 çocuk babası.

İLYAS ŞEKER KİMDİR?

30 Mayıs 1960’ta Erzurum Şenkaya Esenyurt köyünde doğdu. Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Jeodezi ve Fotogrametri Bölümünde yüksek lisans yaptı.İZAYDAŞ ve İSAŞ şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde Kocaeli Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır

SAMİ ÇAKIR KİMDİR?

1958 yılında Of ilçesi Ballıca Beldesi’nde doğdu. İlkokulu Ballıca İlkokulunda, orta öğrenimini Yedikule Ortaokulunda, lise öğrenimini Yedikule 50. Yıl Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. 1973 yılında Milli Selamet Partisi (MSP) Gençlik Kolları’nda siyasete girdi. Refah Partisi’nde görev yaptı. MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görev yaptı. Albaraka Türk Katılım Bankası Konya ve Adana Şube Müdürlüklerinin ardından Kocaeli Şube Müdürlüğü görevinde bulunuyordu.

EMİNE MACİT ZEYBEK KİMDİR?

1967 Of doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 35 yıldır Kocaeli’de yaşıyor. İki çocuk annesi. Of’ta hiç yaşamayan, iki yaşında ailesiyle birlikte Gölcük’e yerleşen Zeybek’in tüm ailesi halen Gölcük’te yaşıyor. 2004’ten bu yana, üç dönemdir belediye meclis üyeliği yapan Emine Macit Zeybek, kısa bir süre aynı zamanda il kadın kolları başkanlığını yaptı.

HAKAN HÖBEK KİMDİR?

1965 Sivas doğumlu olan Höbek, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Bir dönem Darıca ilçe başkanlığı yaptı. Merkez Hastanesinde yönetim kurulu başkanı. Höbek evli ve 2 çocuk babası.

ELİFNUR BAYRAM KİMDİR?

2000 Kocaeli doğumlu olan Elifnur Bayram, Kocaeli Fen Lisesi son sınıf öğrencisi. Doktor ve milletvekili hayali olan genç Elifnur Bayram, AK Parti’de başvuru yapan en genç aday adayı oldu.

UFUK EKİNCİ KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ufuk Ekinci, 2008 yılından bu yana partinin birçok kademesinde görev aldı. Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesi meclis üyelikleri de yapan Ekinci, evli 3 çocuk babası.

ENVER ZENGİN KİMDİR?

1987 Kocaeli doğumlu. Ortaöğretim ve liseyi Kocaeli’de okuyan Zengin, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2009’da avukatlık yeminini ettikten sonra abisi Raşit Zengin’in 2004 yılında kurduğu Zengin Hukuk Bürosu’nda avukatlık, hukuk müşavirliği ve arabuluculuk faaliyetini icra etmeye başladı. Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeliği, KKTC’ de yayın yapan çeşitli mecralarda köşe yazarlığı, Kocaeli Ahilik Kültürünü Araştırma Tanıtma Ve Yaşatma Derneğinde Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kocaeli Toplumsal Dayanışma Derneği Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Başiskele İHH Kurucu Ana Kademe İlçe Başkanlığı ve ODAK İnsiyatifi üyelikleri yapan Zengin, orta derecede İngilizce bilmekte. Enver Zengin evli ve bir çocuk babası.

OSMAN TÜFEKÇİ KİMDİR?

İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra ticari hayata atıldı. Lise yıllarından itibaren Ülkü Ocakları, MHP ve BBP’de çeşitli kademelerde yöneticilikler yaptı. Halen BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütür. Tüfekçi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

HAYRETTİN DENİZ KİMDİR?

Hayrettin Deniz 1985 yılında Körfez doğumlu. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olan Deniz, bekar. Serbest mimarlık yapan Deniz, partinin üyesidir.

Adalet ve Kalkınma Partisi de milletvekili aday listelerini açıkladı.
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor