Advert

Sağlık Der Kandıra Temsilcisi Muhammet Buruş İle Söyleşi

Sağlık Der Kandıra temsilcisi Muhammet Buruş ile Kandıra M.Kazım Dinç Devlet hastahanesinde kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sağlık Der Kandıra Temsilcisi Muhammet Buruş İle Söyleşi
Sağlık Der Kandıra Temsilcisi Muhammet Buruş İle Söyleşi Admin

Sağlık Der Kandıra temsilcisi Muhammet Buruş ile Kandıra M.Kazım Dinç Devlet hastahanesinde kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sağlık Der Kandıra temsilcisi Muhamet Buruş ile Kandıra'da sağlık ile ilgili yaptığımız sohbette vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti hakkında konuştuk.

Muhammet Buruş'a merak ettiğimiz bazı sorular sorduk 

Sağlık Der nedir ?

Muhammet Buruş ; Sağlık-Der 1991 yılında sağlık mensuplarının dayanışması, sağlıklı bir toplum hedefiyle Dr. Ahmet Fevzi İNCEÖZ ve arkadaşları tarafından Ankara’da kurulmuştur.
Derneğimiz bu günkü hükümet tarafından uygulamaya konulan Aile hekimliği projesive genele sağlık sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda bir çok sağlık projesi üretmiştir.
Derneğimiz üyelerinden bu güne kadar 20’den fazla milletvekili, bakanlar sendika ve konfederasyon başkanları çıkmıştır.
Kurucu genel başkanımız TBMM’deki çalışmalarıyla sigarasız toplum toplum yolunda en büyük adımı atmıştır. Teklif ettiği kanun yasalaşmıştır.
2006 yılında göreve gelen Dr. Kasım SEZEN başkanlığındaki halen görevdeki yönetim 63 temsilcilik ve şube ve 7 yurtdışı temsilciği açılmıştır.

Sağlık Der olarak hedefleriniz nelerdir ?

Muhammet Buruş ; Hedeflerimizi genel olarak şu dört maddede toplayabiliriz.
1) Sağlık ve sosyal güvenlik politikaları oluşturmak
2) Sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs, barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilerle ilgili projeler geliştirmek. Paramedikal dergisini yayımı vedağıtımını sağlamak.
3) Yurt içi ve yurtdışında tıbbi yardım faaliyetlerinde bulunmak ; En son derneğimiz Gazze’ye sağlık yardım ekibi olarak 5 doktor göndermiştir.
4) Yurt içi ve yurt dışından sağlık mensuplarının eğitilmesi. Bu faaliyetleri gerçekleştirmek için yurt içi ve yurt dışı şube ve temsilcilikler kurmak.

 

Sağlık Der dışında görev yaptığınız başka kuruluşlar varmı?

Muhammet Buruş ; Sağlık der Kandıra temsilciliği dışında İHH Kandıra temsilciliği görevini yürütmekteyim.

İHH olarak Kandıra'da ne gibi Faaliyetleriniz oldu ?

Muhammet Buruş ; İHH Kandıra olarak ilçemizde yardıma muhtaç ailelere çeşitli yardımlarda bulunuyoruz,Yetim öğrencilerimize kırtasiye yardımlarımız oluyor. İlçemizdeki diğer yardım kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa yardım tırları gönderilmesi konusunda çalışmalarımız oluyor.Aslında bizler sadece elçi vazifesi görüyoruz hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Muhammet Buruş'a yaptığı bu önemli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve kendisine başarılar diliyoruz.

muhammet buruş sağlık der kandıra ihh kandıra
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor