Advert

Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Fırıncılar Odası'nın talebi üzerine geçtiğimiz yıl 2,5 TL'ye satılan 430 gram pidenin gramajı düşürüldü

Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve yönetim kurulu tarafından Kocaeli Esnaf Odaları Birliği’ne pide gramı ve fiyatı hakkında teklifte bulundu. Verilen teklif sonrasında Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya başkanlığında yönetim kurulu toplandı.

 

PİDE FİYATI BELLİ OLDU

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu arasında ki görüşmeler neticesinde pide fiyatı belli oldu. Geçen sene 450 gr pide 2.50 TL’den satılıyordu. Bu sene pide 390 gr olarak üretilecek 2.50 TL’den satılacak.

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya başkanlığında yapılan yönetim kurulunda pide fiyatı belli oldu. Kaya “İllere göre değerlendirme yaparak pide fiyatı belli oldu. Diğer illere göre daha uygun bir fiyat belirlendi. Verilen kararda esnaf ve vatandaşlar düşünülerek alınmıştır” dedi. Çevre illerde İstanbul’da 350 gr pide  – 2.50 TL, Sakarya’da 450 gr – 3 TL, Bursa’da 370 gr-2.50 TL, Düzce’de 450 gr-4 TL ve Yalova’da 375 gr-2.50 TL’den satılmasına karar verilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anket'te Adnan Turan mı? Ercüment Şahin mi? Önde
Anket'te Adnan Turan mı? Ercüment Şahin mi? Önde
Şaki Baba Pilavcısı Kandıra'da Hizmet Veriyor
Şaki Baba Pilavcısı Kandıra'da Hizmet Veriyor