Advert

Yelkencioğlu Konağında Restorasyon Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ilçe tarihinin tanıtılmasında yoğun emek harcadığı çalışmalardan bir tanesi olan Yelkencioğlu Konağında sona yaklaşılıyor.

Yelkencioğlu Konağında Restorasyon Çalışmalarında Sona Yaklaşılıyor

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ilçe tarihinin  tanıtılmasında yoğun emek harcadığı çalışmalardan bir tanesi olan Yelkencioğlu Konağında sona yaklaşılıyor.

Başkan Ünal Köken’in ilçenin tarihi dokusunu yansıtan projeleri bir bir hayata geçiyor. Yelkencioğlu ailesiyle Kandıra Belediyesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda bedelsiz olarak 100 yıllığına Kandıra Belediyesine tahsis edilen konakta restorasyon çalışmaları son yaklaşıyor.  Çarşı mahallesinde bulunan Kandıra’nın tarihine tanıklık etmiş Yelkencioğlu Konağı gezi evi ve müze olarak vatandaşa kazandırılacak.

Şantiye çalışması yapılmış olup, restorasyon çalışması devam eden  Yelkencioğlu Konağının bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızla devam edeceğini vurgulayan Kandıra Belediyesi ekipleri,  ilçenin tarihi dokusunu yansıtan proje ve çalışmaların süreceğini belirtti. Bu kapsamda Ağaçağıl Cuma Cami Projesi Restorasyon projesinin ihalesinin gerçekleştiğini anlatan Başkan Köken, 1400’lü yıllarda Cuma namazlarında çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bir araya gelmesiyle sağlanan birlik ve beraberliği yeniden sağlamasını amaçladıklarını söyledi.

“Başkan Ünal Köken, Tescilli Mimarlık Örneği Olan Yelkencioğlu Konağını İlçeye Kazandırıyor”

Kandıra’da bir ilke imza atacak olan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçemize gelen misafirlerimizi ağırlayacağımız ve tarihi zenginliklerimizi sergileyeceğimiz konağımızın bütünlüğünü koruyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz dediği konuşmasında Kandıra’mızın kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasına ve bunların sonraki kuşaklarımıza aktarılmasına yardımcı olmak amacı taşıdıklarını belirtti. 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Faruk Akkoyun Kırkpınara Hazır
Faruk Akkoyun Kırkpınara Hazır
Orhan Mahallesinde Yeni İmar Yolları Açılıyor
Orhan Mahallesinde Yeni İmar Yolları Açılıyor