Advert

Kandıra Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor

Kandıra Belediyesinin kültür sanat hizmetleri adı altında düzenledikleri otobüsle gerçekleştirilen turlar artarak devam ediyor.

Kandıra Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor

Kandıra Belediyesinin kültür sanat hizmetleri adı altında düzenledikleri otobüsle gerçekleştirilen turlar artarak devam ediyor. Kültür gezilerine, vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen geziler, il dışı ve il içi kültür gezileri olarak iki program şekilde yapılıyor.

Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kocaeli’deki Fevziye, Yenicuma ve Umuttepe camilerine gezi düzenledi. Kandıra Çarşı cami imamhatibi Erhan Durmuş’un camiler hakkında verdiği bilgilerle devam eden programa yoğun ilgi gösterildi.

Cami ziyaretlerinin ardından Kandıra’nın eşsiz güzellikteki sahilleri ilçeye yeni gelen meslek yüksek okulu öğrencilerine tanıtıldı. Doğası ve deniziyle ziyaretçilerinden tam not alan Kandıra, öğrenciler tarafından da beğeniyle karşılandı. Kerpe, Kefken, Cebeci sahilleriyle kendisine hayran bırakan Kandıra’da eğitim görmekten dolayı memnun olduklarını belirten öğrenciler, kültür gezilerinin düzenlenmesini sağlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e teşekkürlerini iletti.

 Başkan Köken:” Kandıra’mız İnsanlık Tarihinde Önemli Medeniyetlere Ev Sahipliği Yapmıştır”

Düzenlenen kültür gezileriyle seyahat etme imkânı olmayan vatandaşlara ülkenin tarihi ve kültürel öneme sahip şehirlerini, kültür merkezlerini görme imkânı sunduklarını belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak gezilerin devam edeceğini söyledi.  Kandıra’nın  insanlık tarihi açıdan önemli medeniyetlere sahne olmuş, oldukça zengin bir kültürün izlerini bağrında taşıdığını vurgulayan Başkan Köken, ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini, seyahat etme imkânı olmayan vatandaşlarımıza sunduğumuz kültür gezisi programlarımız devam edecek dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Faruk Akkoyun Kırkpınara Hazır
Faruk Akkoyun Kırkpınara Hazır
Orhan Mahallesinde Yeni İmar Yolları Açılıyor
Orhan Mahallesinde Yeni İmar Yolları Açılıyor